DomůInteriérKusové koberce přinášejí do našich domovů oázu pro hru i pro odpočinek

Kusové koberce přinášejí do našich domovů oázu pro hru i pro odpočinek

-

Tvrdé podlahy – dřevěné, laminátové, vinylové či keramické, oceňujeme možná z hlediska údržby, ale pokud jde o pohodlí, tak nám moc nenabídnou. Kdo zažil byty s plyšovými koberci, ten si občas nostalgicky povzdechne. Celoplošné koberce z našich domácností zmizely, ale opět se vracejí jako efektní kusové koberce.

Proč dát opět prostor kobercům?
Kusové koberce nejsou na údržbu nijak problematické. Přitom našemu interiéru dávají šmrnc. Jsou jakýmsi podlahovým obrazem. Vypovídají o našem vkusu tolik, co obrazy na našich stěnách. Pro tento účel se hodí hlavně různé moderní koberce. Tím teď nemyslím jen ty s moderními vzory. V módě jsou překvapivě také koberce, které se naopak snaží tvářit, jako by už toho měly dost za sebou. Typické jsou různé shabby chic koberce, které kolem nahlodal zub času. Velkým hitem jsou také různé pestré koberce ve stylu moderního patchworku. Módní jsou i koberce vypadající jako keramické dlaždičky, nejlépe ty v retro stylu, koberce v šedých odstínech, klidně napodobující texturu betonu či efektní černobílé koberce.

Vsaďte na hebkost
Koberce už dávno nepatří někam pod konferenční stolek. Naopak. Vytváří oázu ve volném prostoru, kde podlahu přeměňují na hernu, lenošku či místo na cvičení. K tomu se hodí hebké chlupaté koberce. V rodině o ně bude doslova bitva. Všichni utečou ze sedačky na koberec – děti, dospělí i domácí zvířata. Jsou úžasné pro hraní společenských her v kruhu rodiny, i na to, abychom si lehli ke knize a přestali vnímat vše kolem sebe. Dejte hebké kusové koberce všude, kde pro ně naleznete místo. Budete je opravdu milovat.

Nezapomeňte na dětské koberce
V rodinách s dětmi by měly být samozřejmostí dětské koberce. Obvykle začínáme těmi, které dáváme do pokojů novorozencům. Dnes jsou velkým hitem chlupaté koberce v pastelově šedých barvách. Ale nemusíte se bát ani vystoupit z davu a poohlédnout se po těch barevných. Jak děti rostou, dávají přednost kusovým kobercům se svými hrdiny z pohádek. Jako hračka slouží dětské hrací koberce, které umí podlahu přeměnit na město plné ulic a silnic, na farmu i na ZOO.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek