DomůInteriérJak zlepšit atmosféru v kanceláři? Jde to jednoduše, tady jsou tipy

Jak zlepšit atmosféru v kanceláři? Jde to jednoduše, tady jsou tipy

-

Chodíte do práce jako „za trest“? Pokuste se to změnit, máte to ve svých rukou.

Pořádek a barvy
Množství papírů, obalů, špinavých šálků, pohozených tužek a zvýrazňovačů, PET lahví … Pokud váš pracovní stůl a jeho okolí nevypadá vábně a už vůbec ne čistě, má to vliv i na vaši náladu a pracovní nasazení. Aby byla na pracovišti dobrá atmosféra, musí na něm být čistě. I pořádek na stole a v jeho okolí může pozitivně ovlivnit naši výkonnost. A navíc – dokáží se o to postarat i barvy. Nemusí přitom jít o žtlé, zelené či růžové stěny v kanceláři. Celkem postačí barevné doplňky.

Osvoboďte se od šedé a modré – tyto barvy ve většině kanceláří hrají prim. Alespoň menší doplňky si pořiďte v zářivějších a veselých barvách jako je oranžová, zelená, růžová, žlutá … Obklopte se jimi a uvidíte, že pracovat budete s lepší náladou. Vedle toho však nezapomínejte ani na pořádek.

Z kolegů kamarádi
Predtavte si, že kolegové by byli vašimi přáteli. Takže v práci byste se každý den setkávali jako skvělá parta. To znamená, že by kolem vás vládla zcela jiná atmosféra.

Jistě, se všemi kolem vás se přátelit nemůžete, ale malou partii byste na pracovišti mohli mít. Jen třeba na ní „zapracovat“. Jak? Vezměte to do svých rukou. Po práci zorganizute bowlingový turnaj, koncert, kino nebo jen obyčejné posezení v nedalekém podniku. Žádné násilné akce, ale příjemné setkání, na kterém se paradoxně nebudete věnovat práci. I tímto způsobem si můžete najít skvělých kamarádů přímo na pracovišti.

Pokud je všude stres …
Jistě, v práci se pracuje. O tom nikdo nepochybuje. Pokud je všude kolem vás špatná nálada, lidé remcají, dívají do počítačů a zuřivě ťukají do klávesnice – je vhodná chvíle na menší zábavu.

Ironická poznámka na aktuální společenskou situaci, vtip či nějaká veselá příhoda z víkendu, postřeh o trapném televizním programu ze včerejší noci dokáže dusnou atmosféru uvolnit. Jde o to, abyste dokázali zasmát i na praciovisku, uvolnit a projevit se jako „lidé“. V dobré náladě jde práce lépe.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek