DomůBydleníStavíte terasu? Co byste neměli opomenout

Stavíte terasu? Co byste neměli opomenout

-

Terasa je skvělé zákoutí, kam si rádi sedneme, když je venku hezky. Přece nebudete trpět doma jen proto, že byste nevydrželi na slunci, nebo že by vás pozorovali lidé kolem. Jen si postavte zázemí, kam se nedostanou ani sluneční paprsky, a ani zvídavé pohledy lidí.

Dřevo, nebo plast? Vybíráme terasová prkna

Když se řekne terasa, většina lidí si představí přístřešek, nejčastěji ze dřeva. Dřevo je skutečně oblíbené, protože symbolizuje přírodu. Ostatně i proto dnes tak frčí dřevostavby, i balkony v panelácích mají dřevěné obklady. A terasa přece slouží k relaxaci, takže je nejlepší obklopit se tím, co připomíná přírodu, lesy. Navíc chodit po dřevěném chodníku vás nepálí, jako když šlápnete na rozpálený beton. Terasová prkna pak mohou směle přecházet na obložení, schůdky, k molu u bazénu. Terasy mohou být ze dřeva, jestli je to pro vás dražší špás, pak vám poslouží WPC prkna, což jsou komponenty ze směsi pilin a recyklovaného plastu. Vypadají na první pohled stejně jako dřevo, navíc kvůli nim se nemusely kácet živé stromy.

Terasové distanční podložky ochrání dřevo

Je podstatné myslet i na údržbu a ta se netýká pouze nátěrů, olejování atd. Dřevo je živý materiál, proto mu nesvědčí třeba vlhkost. V místě, kde se prkna spojují, jsou k sobě oba komponenty pevně přitisknuté, případná voda tak nemůže odtékat, vlhkost bude působit a dřevo uhnije. Terasové distanční podložky s vylepšenou ventilací však umí vytvořit místo, skrz které bude proudit vzduch, odteče odtud voda, takže i mokré dřevo rychleji uschne. Navíc tyto podložky umí vymezit spáru mezi prkny, takže se celá stavba terasy zrychlí. Co je dále potřebné ke stavbě terasy? Většinou jsou nezbytné rektifikační terče na dlažbu, které srovnají terén. Kdybyste je nevyužili, tak při chození byste cítili nejistotu a terasa by se mohla i rozjet. Což ani žádný odborník nedovolí. Jestli potřebujete s něčím poradit nebo si nechat postavit terasu na míru, pak je tu pro vás firma Gardina. Ta nabízí veškerý sortiment k vybudování moderní terasy, jež vám ovšem dlouho vydrží. 

Mohlo by Vás zajímat

PR článek