DomůBydleníOáza zdraví a relaxace z dalekého severu, to je finská sauna

Oáza zdraví a relaxace z dalekého severu, to je finská sauna

-

Finskou saunu s velkou pravděpodobností znáte, přičemž její historie sahá tisíce let zpět, kdy byla nezbytnou součástí finské kultury a taktéž životního stylu. Finsko je často označováno za kolébku sauny, ostatně není se čemu divit. V zemi s pěti miliony obyvatel jsou totiž zhruba dva miliony saun.

Jedná se o místnost vyhřívanou na vysokou teplotu, často mezi 80 až 100 °C. Ve srovnání s jinými variantami finská sauna vytváří teplo skrze ohřev kamenů, na něž se následně nalévá voda, a tím se vytváří parní efekt.

Jaké jsou přínosy finské sauny?

Proces pocení ve vysokých teplotách napomáhá vyplavování toxinů z těla, takže dochází k detoxikaci, která je pro organismus velice důležitá. Stejně tak podporuje krevní oběh, protože vysoká teplota rozšiřuje krevní cévy a zvyšuje krevní oběh.

Finská venkovní sauna napomáhá také k uvolnění svalového napětí, čímž zmírňuje bolesti kloubů, a to ocení i sportovci. Pravidelným saunováním stimulujete produkci bílých krvinek, čímž posílíte imunitní systém. V neposlední řadě zlepšíte kvalitu spánku, protože saunování působí relaxačně a uvolňuje svaly, a proto se doporučuje před spaním.

Kde koupit venkovní saunu?

Pokud hledáte společnost specializující se na tento specifický produkt, podívejte se na nabídku Sauny Vital. V portfoliu má nejen soukromé, ale i komerční sauny, takže si na své přijdou soukromé osoby i mnozí provozovatelé wellness center a hotelů.

Finská sauna je nejen tradiční součástí finské kultury, ale také místem, kde můžete hledat úlevu od stresu, uvolnit napětí a podpořit své celkové zdraví. Ačkoliv je důležité pamatovat na to, že saunování může mít kontraindikace, spousta lidí si tuto formu relaxace oblíbila a zařadila ji do svého pravidelného rituálu péče o zdraví a pohodu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek