DomůInteriérChcete být úspěšnější? Tak do toho!

Chcete být úspěšnější? Tak do toho!

-

Jste přesvědčena, že v práci dokážete být stejně šikovná či úspěšná jako kolegyně, která má nejen vyšší pozici, ale i větší respekt či vyšší plat. Jak na to?

Pravda 27.02.2019 07:00 žena, práce, kariéraFoto: Shutterstock
Chcete něco víc?

 1. Pozorujte
  Na začátek se pořádně poohlédněte kolem sebe a při vaší práci sledujte výkony ostatních. Čím jsou takové výjimečné? V čem má ten či onen kolega nad vámi převahu? Jak využívá své silné stránky? Jak komunikuje s ostatními … Sbírejte informace, které vám mohou pomoci při stanovení cíle.
 2. Vystupte z komfortní zóny
  Je vám v ní sice dobře, neprožíváte žádné velké výkyvy, na druhé straně vás drží „v šachu“. Chcete-li pokračovat, neobejdete se bez tohoto kroku – zkoušet něco nového vás posune jinam. Odhodlejte se udělat něco, čeho se obáváte, před čím máte respekt. Jít za šéfem s nějakým návrhem? Jen do toho!
 3. Do kdy?
  Určitě víte, že pokud máte před sebou termín, do kterého musíte něco v práci udělat, tak to prostě uděláte. Podobně si stanovte termín, kdy se chcete posunout k něčemu novému, zkusit cosi pro vás neobvyklé. Do středy tento návrh posunu nadřízeným – držte se vašeho „osobního“ termínu.
 4. Zeptejte se, jak na to
  Některé věci, které vás mají posunout k novým možnostem, nemusíte ovládat. Ale to přece nevadí – nikdo z nebe učený nespadl. Víte přece mluvit a v práci se můžete ptát na věci, kterým nerozumíte nebo o kterých se chcete dozvědět více. Tak to udělejte!
 5. Projevte iniciativu
  Dokážete vyřešit úkoly stejně dobře jako vaše nadřízená – jen se bojíte ozvat. Zavřete na dveře, projevte iniciativu, nabídněte své služby. S milým úsměvem, nasazením a vytrvalostí se dokážete dopracovat ke svému cíli. Třeba dát okolí na vědomí, že na to prostě máte.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek