DomůZahradaCvičíte a nehubnete? Pravděpodobně děláte jednu z těchto chyb

Cvičíte a nehubnete? Pravděpodobně děláte jednu z těchto chyb

-

Dlouhá léta se cvičení prezentuje jako jeden ze zaručených a zdravých způsobů pro udržení štíhlé linie. Avšak jakoby nefungovalo každému. Problém však není v samotném cvičení. To vede k formování postavy vždy. nejčastěji však selhává lidský faktor a ne metoda.

MaM 18.07.2021 09:00 žena, činky, cvičenieFoto: Shutterstock
Silovým cvičením tělo zpevní a bude i ženštější.
Cvičíte příliš málo
Každý pohyb je lepší než žádný. Nicméně pokud si chcete cvičením změnit tělo, tak vám nebude stačit preferovaných 30 minut aktivity třikrát týdně. Skutečná změna těla přichází pravidelným a častým tréninkem. Protože nikdy nehubnete pokud si snadno zacvičíte nebo si zaskáčete na švihadle a budete čekat zázraky. Zejména pokud si po vypocení dáte i něco sladkého jako odměnu.

necvičíte sílu
Je to problém hlavně žen. Kardio je skvělá věc. Posílí cévy, srdce a skutečně spaluje i tukové zásoby. Nicméně týká se to hlavně aktivního běhání, několikrát v týdnu. Problém však je, že i běžkyně potřebují doplňovat trénink silovými cvičeními. A to mnoho lidí, kteří se snaží odstranit tuk, nedělá. Nemusíte se obávat, že vám narostou svaly jako kulturistky. Právě naopak. Tělo zpevní a bude i ženštější. Navíc více svalů a pevnější svalová vlákna spalují při bazálního metabolismu více energie. Takže směle činky do ruky.

Neustále se zabýváte váhou
Dietoložka Bari Stricoff řadí vážit se maximálně jednou týdně. Protože platí, že čím častěji se vážíte, o to vaše kilogramy tuku půjdou obtížnější dole. Ukazuje se totiž, že fígl je v stresovém hormonu kortizolu. Mnoho lidí chodí na váhu a to i dvakrát denně. Pokud se ručička nepohne správným směrem, přichází stres, frustrace. A přesně to nepotřebujete.

hubnutí, kilogramy, dieta
ČTĚTE AJ
Revoluce v dietě, která pomůže zhubnout?
Chcete všechno hned
Sportovní aktivitou zhubnete, ale nebude to ze dne na den, ani z měsíce na měsíc. Tukové objemy si budujeme postupně a nenápadně doslova roky. A podobně dlouho trvá se tuku gram po gramu zbavit. Pokud hledáte zkratky, tak ty nejsou dlouhodobou udržitelné. Dobrou zprávou ale je, že pokud budete sportovat dostatečně a dostatečně dlouho, tuk na vás přilepený nezůstane.

Skáčete z diety na dietu
Problém, který vám akorát tak rozhodí vnitřní prostředí. Možná zhubnete, ale ne zdravě a udržitelně. Rachel Fine je dietoložka která radí kombinovat sport s vyváženou stravou bohatou na vlákninu. Více nepotřebujete do ruky chytit žádnou knihu o hubnutí. Sami uvidíte, jak tento recept na zdravé stravování a permanentka do fitka změní vaše tělo. Pokud to děláte jinak, je možné, že patříte k nešťastníkům, kteří se celý život odhodlávají začít sportovat, neustále hladoví a permanentně nehubnou.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek