DomůZahradaBazény a povinná výbava

Bazény a povinná výbava

-

Horké letní dny se blíží a nastává čas přemýšlení nad koupí bazénu. V tomto článku bych vás chtěl upozornit, na co všechno byste měli brát zřetel při koupi bazénu a hlavně co všechno byste si k objednávce měli přibalit. Před výběrem je nutné zvážit, jak často se bude bazén využívat, kolika osobami resp. kolik času můžete (chcete) věnovat čištění a údržbě bazénu. Od těchto věcí se odvíjí výběr velikosti bazénu a hlavně výběr vhodné filtrace. Na trhu máte aktuálně k dispozici bazény bez filtrace, bazény s kartušovou nebo pískovou filtrací.

Rozdíl mezi pískovou a kartušovou filtrací je v samotném mechanismu čištění a hlavně ve výkonu a preciznosti čištění. Písková filtrace používá k zachycení nečistot křemičitý písek a zachytí většinu nečistot. Čerpadla v pískové filtraci mají zpravidla větší výkon, a proto je k nim možné připojit např. solární ohřev, čímž zvyšujete komfort koupání a šetříte elektrickou energii. Kvalitní písková filtrace vám pomáhá také udržet správnou hodnotu pH ve vodě čímž se snižuje spotřeba bazénové chemie. Kartušová filtrace používá k filtrování tzn. kartušovou filtrační vložku (válec vrstveného papíru). U tohoto typu filtru je třeba věnovat více pozornosti právě filtrační vložce, kterou je třeba zpravidla častěji čistit a vyměňovat. Samozřejmě není nutné dělat hned paniku. S kartušovou filtrací si také pohodlně vystačíte hlavně u menších nadzemních bazénů, snažím se jen uvést hlavní rozdíly.

Kromě filtrace je třeba brát v úvahu umístění bazénu. Pokud nemáte vhodně upravené místo pro bazén je nutné použít speciální bazénové podložky. Nejde o žádnou velkou investici, ale rozhodně ji oceníte. Pokud se v okolí bazénu nacházejí nějaké stromy nebo keře, oceníte také krycí plachty nebo solární plachty, které zároveň i ohřívají vodu.


Desítky tipů jak se starat o bazén a vodu v bazénu, to vše v magazínu na Top-bazeny.cz


Mohlo by Vás zajímat

PR článek