DomůBydleníJak vybrat ideální zahradní lavice

Jak vybrat ideální zahradní lavice

-

Do každé zahrady, kde si chceme užívat chvíle odpočinku a relaxace, patří pěkný a pohodlný zahradní nábytek. V dnešní době je nabídka opravdu široká a výběr díky tomu možná o něco těžší. 

Ideální tedy je, si hned na začátku říci, co od nábytku do své zahrady požadujeme. Z jakého by měl být materiálu, kde bude umístěn a jakou tak musí mít odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí, jaké máme možnosti skladování přes zimu, v jakém počtu budeme zahradní nábytek využívat a v neposlední řadě, jaké máme finanční možnosti.

Základem bude asi zahradní stůl. Od jeho velikosti se bude odvíjet i volba ostatního sedacího nábytku. Volit můžeme rovnou v setu se židlemi ve stejném stylu, anebo se pustit do kombinování.  Zajímavě působí kombinace různých tvarů či materiálů zahradních židlí, doplnit je můžeme třeba i o zahradní ratanové křeslo, ale v poslední době zažívají renesanci i zahradní lavice. 

Ty získávají na oblibě díky své stabilitě a především praktičnosti, jelikož zajistí dostatek míst k sezení.

Variabilita materiálů je také široká, v nabídce najdete zahradní lavice z masivu, kovové zahradní lavice a stále větší oblibě se těší i lavice betonové.

Výrobci se však nebojí ničeho, kombinují materiály, navrhují nové tvary a polohují sedací plochy. Taková zahradní lavice se tak stává designovým kouskem, který Vaší zahradě dodá ten správný šmrnc. A to ať už ji budete využívat v pergole k běžnému posezení s rodinou a přáteli, na zápraží chalupy nebo ji umístíte v zahradě pod vzrostlý strom a vytvoříte tak místo k rozjímání.

Punc jedinečnosti a romantiky pak dodá osobní věnování nebo symbolické motivy vyfrézované přímo do Vaší lavičky.

A co je bonusem, výrobě zahradních lavic za rozumné ceny se věnuje mnoho českých firem a šikovných českých truhlářů. A i díky nim klasikou zůstává zahradní lavice dřevěná.  Nemusíte tak nutně sáhnout pouze po zboží hobby marketů, ale pořídit si kvalitní a jedinečný kousek.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek