DomůZahrada5 tipů, jak si na počkání zvýšit pocit štěstí v životě

5 tipů, jak si na počkání zvýšit pocit štěstí v životě

-

Nezáleží na tom, jestli je pondělí ráno, nebo sobota večer. V každém čase dokážete svůj pocit štěstí zvýšit správným přístupem k životu. Věda našla dokonce aktivity, kterým pokud věnujete pár minut, tak vám pocit štěstí výrazně navýší. Pojďte si je vyzkoušet na vlastní kůži. Jediné co se může stát je, že budete opravdu šťastnější.

MaM 15.07.2021 12:00 dívka, čokoláda, mlsání, radosťFoto: Shutterstock
Kvalitní čokoláda je jako instantní recept na šťastnější chvíle.
Za vším hledejte endorfiny
Hormonální soustava je značně komplikovaná, ale i bez medicínského vzdělání lze vysvětlit jednoduchá souvislost mezi endorfiny a štěstím. Čim více vám je v krvi bude kolovat, tím šťastnější život budete žít. Ideálním způsobem, jak je získat, je vytvořit si je. Jejich tvorbu stimulují specifické činnosti, kterým se vyplatí povenovať.

fyzické cvičení
Možná se vám nebude chtít, budete hledat výmluvy, ale začněte. Cvičení ve střední intenzitě podle výzkumů dokáže velmi intenzivně stimulovat nárůst endorfinů. A to tehdy, pokud se provádí nepřetržitě minimálně 30 minut. Zvýšený puls a dýchání automaticky aktivují tvorbu endorfinů. Proto je mnoho lidí na cvičení až závislých. Šťastnější však budete již po 30 minutách aktivity.

meditace
Výzkum z roku 2011 přinesl zajímavé zjištění. Meditace, jejíž délka je minimálně 15 minut, citelně zvýší pocit štěstí a to prakticky okamžitě. Jaký typ meditace je nejvhodnější? Stačí si jen pohodlně sednout a soustředit se na dech. Klidný, plynulý dech. Všechny myšlenky nechte mimo vaší hlavy. Už takto krátký čas vyplaví endorfiny, které vám dobijí baterky štěstí.

sport, sportování, pohyb, běh
ČTĚTE AJ
Chcete žít déle? 5 jednoduchých činností vám přidá roky života
Vyzkoušejte vůně
Esenciální oleje v aromalampě nebo difuzéru nejen pěkně voní, ale mají i pozitivní účinky na pocit štěstí. Věda vyfiltrované ty, které vám změní den na šťastnější. Jsou to rozmarýn, citrusové vůně jako pomeranč, grapefruit, bergamot, ylang ylang a kadidlo. Určitě se vyplatí je mít tam, kde se chcete cítit šťastnější než dosud.

Kousek černé čokolády
Kvůli čokoládě s obsahem kakaa nad 70% nemusíte mít výčitky, že jste se prohřešili proti linii. Právě naopak. Pokud si dáte pár kostek, tak se na vaší linii prakticky nepodepíší. Na druhé straně má čokoláda mnoho antioxidantů, které podpoří zdraví vašeho těla. Přitom stimuluje i tvorbu endorfinů. Proto je kvalitní čokoláda jako instantní recept na šťastnější chvíle. Vyzkoušejte.

teplý koupel
Představuje skvělou alternativu, jak si dopřát snížení stresu po celém dni. A kde klesá stresový kortizol, mají šanci vzrůst endorfiny, základ štěstí. Kromě toho v horké vaně si můžete dopřát i meditaci a spojit ji s příjemným aroma esenciálních olejů. Proto je tento způsob přípravy štěstí tak účinný.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek