DomůBydleníPoznejte kouzlo sauny

Poznejte kouzlo sauny

-

Chtěli byste si užívat benefitů sauny, kterou byste měli jen pro sebe? Není divu. Vždy je lepší užívat si sauny, kde se před tím nepotil nikdo další. Dnes navíc můžete mít saunu nejen v rodinném domě, ale i bytě.

Skvělá sauna na zahradu

Chtěli byste mít takový relaxační koutek doma? Není problém. Není nic snazšího, než oslovit profesionální firmu, která vám postaví relaxační prostor na míru. Třeba taková sauna na zahradu. Vyvstane vám prostor, který vám dá lázeňskou péči a navíc se budete i cítit, jako byste byli někde daleko v přírodě, protože uvidíte ven, navíc vynikne vůně dřeva, které tvoří i interiér sauny. Můžete mít klasickou finskou variaci i infrasaunu, která tolik nehřeje, takže v ní vydržíte déle.

Skvělá sauna do bytu

Pokud nemáte dům, nic není ztraceno, protože existuje i sauna do bytu. Klidně i do garsonky, jelikož se může jednat o prostor pro jednu osobu. Stačí udělat kabinku, která poskytne stejný komfort jako větší variace. A co se vůbec vybírá, když se kupuje sauna? Kromě rozměrů výběr materiálu. Dřevo jako takové musí snést extrémní rozdíly teplot, rovněž vlhkost a pot, který se vsakuje i přes plátno prostěradla. Nejlepší jsou severské dřeviny, ostatně právě z tohoto místa pochází tradice saunování, pro Finsko jsou terapie saunou vyhlášené. Dřevo ze severu je totiž odolné díky nepříznivým severským podmínkám, tedy zimě. Materiál se méně kroutí, je pevnější a tolik nevsakuje právě pot a vlhkost. Smrk a osika jsou světlé stromy, takže vám infra saunu prosvětlí. Určitě se také neobejdete bez produktů, jež zvýší komfort vašeho saunování. Prostor s uhlíky, kamínka i třeba teploměr s vlhkoměrem, vědro s naběračkou a přesýpací hodiny či dokonce masážní pomůcky. Ve firmě Sauna-vital.cz vám poradí i postaví saunu na míru. Takže pokud je to váš sen, tak směle do výběru.  

Mohlo by Vás zajímat

PR článek