DomůBydleníStačí solární panely k ohřevu vody i v zimě?

Stačí solární panely k ohřevu vody i v zimě?

-

S příchodem zimních měsíců se musí několik domácností připravit na nákladné vytápění. Pro běžné vytápění lidé většinou využívají spotřební materiály jako uhlí či dřevo. Tento způsob je méně ekologický, a proto lidé začali využívat přijatelnější alternativu – obnovitelné zdroje energie. Jedním z nich jsou také solární panely, které díky slunečnímu záření přemění tuto energii na elektrickou energii, kterou můžete využívat ve svých domovech.

Díky tomu jsou již u nás dost známé fotovoltaické elektrárny, které tuto energii produkují. Jsou šetrné k našemu životnímu prostředí a díky využívání obnovitelných zdrojů energie neprodukují do ovzduší škodlivé látky. Již několik domácností se rozhodlo právě pro využívání solárních panelů, které jim produkují elektřinu, možná se ale ptáte, jestli jim to vystačí i během zimních měsíců, zvláště když ohřev vody vyžaduje větší množství energie?

Vhodné podmínky pro panely
U nás na Slovensku jsou téměř po celé rozloze vhodné klimatické podmínky pro využívání fotovoltaického systému. Panely fungují a nabíjejí se na základě slunečního záření, ale to vůbec neznamená, že nefungují v případě, že Slunce nesvítí. Elektřinu produkují pořád, i za nepříznivého počasí, jen je to v menším množství. Skutečnost je taková, že solární panely dnes už dokážou utáhnout elektřinu celé vaší domácnosti. Neváhejte to vyzkoušet i vy.

Zkuste i vy eko řešení
Dnes už i vy můžete mít na své střeše namontované solární panely, na které se vztahuje až pětadvacetiletá záruka. Vlastní fotovoltaika má několik přínosů. Kromě toho, že budete ekologičtější a budete tak přispívat ke zlepšení životního prostředí, snížíte díky energii ze Slunce své náklady na elektřinu. Vyzkoušejte i vy efektivnost těchto zařízení, která jsou moderní a šetrná k naší planetě.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek