DomůRady a NávodyKuchyňské vybavení je vaší slabinou? Odstraňte ji

Kuchyňské vybavení je vaší slabinou? Odstraňte ji

-

Řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek. Znáte toto přísloví? Je to pravda. Můžete být i nejlepší šofér, můžete mít nejlepší techniky na světě a nejkvalitnější pneumatiky, ale když vás postaví na start Formule 1 ve staré Škodě Fabia, závod nevyhrajete. A totéž platí iv kuchyni. Můžete být nejlepší kuchař na světě, můžete mít nejčerstvější a nejvybranější suroviny a znát unikátní recept, ale když nemáte v kuchyni dobré vybavení, jídlo bude o několik levelů horší, než by mohlo být. Nenechte si pokazit zážitek z vaření.
Základem jsou nože

Jak říkají bratři Češi: „Každý správný muž, nosí ve kapse nůž.“ A jak je na tom vaše kuchyně? Najdou se v ní nože, které suroviny netrhají, ale pěkně krájejí? Nože, které při krájení neudělají z rajčata pyré a z masa nevymačká veškerou šťávu na prkénko. Ušetří vám spoustu nervů, protože při krájení s tupým a nekvalitním nožem máte chuť si ho bodnout do srdce. Ale asi by se jen ohnul. A kromě toho, jídlo, které krájíte s kvalitním nožem si udržuje své chutě a vlastnosti, které neskončí na kuchyňské desce. Každá správná kuchyně, musí mít kvalitní nůž. Má ho i ta vaše?

Bez kvalitní pánve ani volské oko

Kvalitní pánve jsou základ kuchyně a neříkejte že ne. Představte si deštivé podzimní ráno, venku fouká vítr a vám se nechce jít do práce. Jediné, co vám může zlepšit náladu je šálek kvalitní kávy a lahodné lívance. Začnete je dělat. Poezie na pánvi, až do chvíle, dokud vám nepřihoří. Ne proto, že jste na ně zapomněli, ale proto, že vaše pánev patří nanejvýš do westernu, kde se jimi bouchají po hlavě. Nenechte si pokazit ráno starou pánví, pořiďte si takovou, na které vám nepřihoří volské oko i bez kapky oleje.

Ani chudému z hrnce nevykypí

Co by to byl za nedělní oběd bez polévky? Neúplný, nenedělný, netypický, nepolévkový. I tak se vaření polévky vyhýbáte, protože vaše hrnce nestojí za mnoho? Přišel čas na to, abyste si koupili nové. Hrnce, ze kterých ani chudému nevykypí. Hrnce, díky kterým budete mít k nedělnímu obědu opět polévku a neděle bude nedělí. Ideální by bylo, kdyby nový hrnec i sám navařil, to bohužel ještě neví. Ale nezoufejte, pracujeme na tom, aby to dokázal. Zatím si dopřejte ten, ve kterém bude pro vás vaření radostí.

Pořiďte si kuchyňskou výbavu, se kterou každé jídlo chutná lépe. A hlavně jeho příprava nebude bojem s nezdarem.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek