DomůRady a NávodyJak odpudit komáry? Pomůže těchto 5 bylinek, daří se jim i na...

Jak odpudit komáry? Pomůže těchto 5 bylinek, daří se jim i na balkoně

-

Komáři jsou v létě opravdu nepříjemnými společníky. Aby vás během posezení na terase či balkoně otravovali méně, vysaďte si tyto bylinky! Komáři se od nich drží dál a vy máte klid!

Pravda 17.06.2021 06:00 bylinky, kvetináčFoto: Shutterstock
Komáři se od některých bylinek drží dál.
máta
Máta a šanta udržují v příjemné vzdálenosti otravné komáry. O mátu se nijak speciálně starat netřeba, obě bylinky můžete navíc konzumovat. Zvláště mátu je mít dobré v létě po ruce, protože se často přidává do různých osvěžujících nápojů.

meduňka
Meduňka je úžasným „doplňkem“ každého balkonu. Líbí se jí ve stínu a je velmi nenáročná, podobně, jako máta. Voní po citrónu a odpuzuje komáry. Z listů si můžete připravit čerstvý ledový čaj, jeho chuť stimuluje trávení.

citronová tráva
Vychutnáváte si omamnou vůni této bylinky? Zřejmě ano. Ale komáři se od ní drží dál. Použijete ji jako koření do asijských jídel, ale poslouží i při problémech s nadýmáním. Nezapomeňte však, na balkoně se jí líbí na slunném místě, nikoli ve stínu.

bolest hlavy, migréna
ČTĚTE VÍCE
Máta, zázvor i vanilka – jako pomohou při bolesti hlavy?
levandule
Krásná rostlinka nejenže potěší na pohled, ale i fantasticky voní. Je to právě její pronikavá vůně, která drží mouchy, komáři i pavouci v bezpečné vzdálenosti. Omamná vůně se z květináče šíří balkonem až do bytu a nabízí ještě jeden bonus – vůně má uklidňující účinek na psychiku člověka a zmírňuje projevy migrény.

smoothie, nápoj, ráno
ČTĚTE VÍCE
Jablko, okurka, bazalka, špenát! Namixujte si malý zázrak
bazalka
Vůně bazalky se pojí zejména s Itálií. Bylinka je výbornou pomocnicí dochucovací středomořských jídel, ale rovněž odpuzuje mouchy a komáry. Když pěstujete bylinku na balkoně, dopřejte jí místo ve stínu.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek