DomůRady a NávodyUmělý stromeček z PVC nebo 3D varianta. Podle čeho vybírat nový stromek?

Umělý stromeček z PVC nebo 3D varianta. Podle čeho vybírat nový stromek?

-

Když váš vánoční stromek více než nejdůležitější část sváteční výzdoby připomíná spíše opelichané koště, ze kterého navíc opadává více jehličí než ze živého stromečku, je nejvyšší čas na jeho výměnu. 

Kromě klasického umělého stromečku z PVC si můžete pořídit i 3D vánoční stromek, který vás okouzlí svým přirozeným vzhledem. Abyste si ale vybrali ten nejvhodnější, je před koupí potřeba zvážit několik aspektů.

Kde bude mít stromek své místo? 

Jako první byste si měli promyslet, kam chcete stromeček umístit. Pokud bude zdobit vstupní halu nebo rozlehlý obývací pokoj, zvolte stromek vysoký 220 cm nebo vyšší. Nic nepokazíte ani menším modelem o výšce 180 cm. Abyste měli jistotu, že se stromek do zvolené místnosti opravdu vejde, použijte meter a ověřte si to. Nezapomeňte však k výšce stromku připočítat i výšku stojanu. 

Pokud žijete sami nebo vás o svátcích nenavštěvují příbuzní ani přátelé s malými dětmi, bohatě vám postačí malý stromeček. Ten je vhodnou volbou i do ložnic, dětských pokojů a dalších místností, do nichž chcete vnést vánoční atmosféru. 

Proč zvolit 3D vánoční stromek

Umělé stromečky dnes vypadají mnohem realističtěji než kdysi. Některé z nich byste dokonce mohli na první pohled považovat za živé. Jistě, chybí typická vůně, ale tu snadno nahradí vonné svíčky nebo spreje. 3D vánoční stromek je pokrytý 3D pichlavým jehličím, zatímco na částech větviček nacházejících se blízko u kmene je typické ploché jehličí z PVC, které dodává stromku na hustotě. Rozhodnout se můžete i pro full 3D umělý vánoční stromek, který je tvořený pouze realistickým 3D jehličím

Při výběru zvažte také to, o jaký druh stromečku máte zájem. Smrk, borovice i jedle mají svou jedinečnou barvu, tvar i hustotu a některé z nich krášlí i šišky nebo zabudované osvětlení. Jestli chcete doma vytvořit kouzelnou pohádkovou atmosféru, prozkoumejte nabídku zasněžených vánočních stromečků. Ty skvěle vyniknou nejen v interiéru, ale i v exteriéru, a navíc na nich vypadají nádherně ozdoby jakékoliv barvy.3D stromky jsou dražší než obyčejné stromečky z PVC, avšak díky kvalitě zpracování a odolnosti vám budou sloužit klidně i několik desetiletí. Jde tedy o investici, která se rozhodně vyplatí.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek